فتو اچینگ چیست؟

اگر شما برای اولین بار است که از سایت ما دیدن می‌کنید، درود و خوش آمد گویی گرم ما را پذیرا باشید. صمیمانه امیدواریم این آشنایی سبب‌ساز رابطه‌ای دیرپا میانمان گردد. تمرکز اصلی مجموعه‌ی ما روی تکنولوژی فتو اچینگ یا ماشینکاری فتوشیمیایی است. که در زیر شرحی از آن را خواهیم آورد.

این جایگزینی از لحاظ تولید، زمان، دقت ابعادی و قیمت تمام شده، از اهمیت ویژه ای برخوردار است. دقت ابعادی به خصوص در تولید قطعه هایی با ضخامت کم،بسیار بالا است. که با روش های دیگر عملا غیر ممکن است. از جمله مزایای ماشینکاری فتوشیمایی این است که قطعات بعد از ماشینکاری هیچگونه تنش حرارتی، پسماند حرارتی و مکانیکی (پلیسه) ندارند. از جمله معایب این روش نیز می توان مشکل بودن اچینگ روی قطعات با ضخامت بالا را نام برد. این صنعت در ضخامت های بالای سه میلیمتر کارآیی ندارد. از دیگر کارایی‌های این روش حکاکی با کیفیت بالا در زمانی باور نکردنیست!

گروه صنعتی و هنری شیمی‌کات‌ایران همواره در تلاش است تا کیفیت و قابلیت‌های خود را افزایش دهد. در این راستا ما به تازگی امکان اجرای طرح‌ها بوسیله‌ی  لیزر را نیز فراهم آورده‌ایم. که بعد از این در برخی موارد، متناسب با طرح درخواستی امکان بهره‌مندی از این روش وجود خواهد داشت. اما چرا؟ 

همان‌طور که پیش‌‌تر تصریح کردیم، ماشینکاری فتو شیمیایی در مجموع روش بهتری برای انجام عملیات روی فلزات تخت است. با این حال  در پاره‌ای موارد بسته به میزان دقت مورد نیاز و همچنین محیط (perimeter) زیر کار عملیات  با لیزر ممکن است گزینه‌ی بهینه‌تری باشد.

نگران هیچ چیز نباشید. ارزیابی کار را با خیال راحت به متخصصین توا‌مند ما بسپارید. آن‌ها با تجربه کافی، به صرفه‌ترین فرآیند‌ها را برای کار شما در نظر میگیریند. باور همیشگی ما این بوده که نفع ما در انجام بهینه‌ی امور است.

 یک مورد دیگر که اقدام به تقویت آن کردیم هم امکانات فرم دهی به قطعات هست. که اکنون می‌توانیم مدعی باشیم که به صورت کاملا پیشرفته در این مجموعه انجام‌پذیر است.