حکاکی تصاویر (چهره، منظره یا نقاشی) روی انواع فلزات

همانطور که ذکر شد، ماشینکاری فتوشیمیایی یا فتواچینگ قبل از آنکه یک صنعت باشد، یک هنر است و یکی از بزرگترین زمینه های کاربردی ماشینکاری فوتوشیمیایی از قدیم تا به حال، فعالیتهای هنری می باشد.

خلق تصویر شما روی فلزات مختلف با استفاده با از تکنولوژی فتواچینگ به صورت حکاکی یکی از جدیدترین و زیباترین محصولات ما می باشد که میتواند هدیه ای ماندگار برای عزیزان شما باشد.

به جرات می توان گفت این ابتکار هنری برای اولین بار در ایران توسط طراحان و صنعتگران هنرمند ما قابل تولید می باشد. شما می توانید تصویری از چهره، منظره یا عکس های پرخاطره خود را برای ما ارسال کنید تا روی فلزاتی نظیر مس، برنج، آلومنیوم یا حتی استیل حکاکی شوند.

لازم است به نکات زیر توجه کنید:

  • حداکثر سایز طرح قابل حکاکی ۳۰۰*۶۰۰ میلمتر است.
  • از آنجایی که یکی از محصولات دیگر هنری این شرکت، قاب های فلزی تخت می باشد می توانید علاوه بر عکس،  قاب مد نظر خود را نیز سفارش دهید و نهایتا یک اثر زیبا، بدیع و ماندگار را تحویل بگیرید.
  • هرچه کیفیت و وضوح تصویر بالاتر باشد حکاکی آن نیز زیباتر خواهد شد.
  • شما می توانید علاوه بر تصاویر، نقاشی های زیبای خود را برای حکاکی روی فلزات سفارش دهید.

زیورآلات

همانطور که ذکر شد، ماشینکاری شیمیایی قبل از آنکه یک صنعت باشد، یک هنر است و یکی از بزرگترین زمینههای کاربردی ماشینکاری فوتوشیمیایی یا فتواچینگ از قدیم تا به حال، فعالیت های هنری می باشد.

زیورآلات این روزها جای خود‌شان را د‌ر میان خرید‌های همیشگی خانم‌ها باز کرد‌ه‌اند‌. خیلی از آنها پا‌ به پای لباس‌های مختلفی که می‌پوشند، به انتخاب گرد‌‌نبند‌، د‌ستبند‌، انگشتر و… متناسب با آن‌ها هم فکر می‌کنند. تنوع د‌ر طرح و جنس این محصولات زیبا ما را را بر آن داشت تا برای همراهی با این روحیه زیبا پسند‌، محصولات جدیدی را به شما ارائه دهیم که د‌ر عین ساد‌گی‌ یا پیچیدگی خاصشان به‌د‌لیل طراحی متفاوت‌شان، زیبایی چشمگیری د‌ارند‌، اگر خیال تولید بهترین‌ها را د‌ارید‌ با ما همراه باشید‌.

طرح های متنوع
 از تلفیق خوشنویسی با زیورآلات می‌شود محصولات زیبایی تولید کرد که ایرانی بودنشان را قبل از هر چیز به رخ می‌کشند. زیورآلاتی که به همان زیبایی ابیات اصیل فارسی در مقابل چشمان شما نقش می‌بندند.این آثار بنا به خواست شما می‌توانند روی فلزاتی نظیر برنج و استیل پیاده شوند.

    

 سازندگانی که نیاز به طرح هایی بدیع از انواع زیورآلات دارند ، می توانند تصویری از طرح مورد نظر را به ما ارائه کنند. گروه طراحی ما ، در ابتدا طرح اولیه آن را طراحی کرده و پس از اخذ تاییدیه مشتری، به تعداد مورد نیاز از آن تولید می کند. جهت اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

 قاب عکس فلزی

       

تولیدانواع قاب های فلزی تخت نظیر قاب عکس ، قاب آینه یا قاب تابلو فرش نیازمند حکاکی و کنده کاری های متعدد می باشد ، که در حال حاضر این حکاکی ها غالبا به روش سنتی و با دست انجام می شود، بطوریکه در روش های سنتی امکان اجرای طرح های بسیار پیچیده و ظریف وجود ندارد ، اما با استفاده از تکنولوژی فتواچینگ می توان طرح های بسیار پیچیده و ظریف را در اسرع وقت و با قیمت مناسب به یک محصول زیبا و جذاب تبدیل کرد.

 

مزایای ساخت انواع قاب  با استفاده از تکنولوژی فتواچینگ به شرح زیر می باشد:

  • قابلیت تولید طرح‌های پیچیده و ظریف
  • ظرافت و دقت بالای حکاکی و برش
  • کمترین میزان ضایعات در اتمام کار
  • سرعت و سهولت تبدیل طرح به محصول نهایی

 

 

همچنین سازندگانی که نیاز به طرح هایی بدیع از انواع قاب ها دارند ، می توانند تصویری از طرح مورد نظر را به ما ارائه کنند. گروه طراحی ما ، در ابتدا طرح اولیه قاب را طراحی کرده و پس از اخذ تاییدیه مشتری، به تعداد مورد نیاز از آن تولید می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.


ماکت سازی فلزی

ماکت سازی با استفاده از تکنولوژی فتو اچینگ، یکی از جدید ترین روش های ساخت ماکت می باشد.دقت ، سرعت، هزینه پایین و کیفیت بالای قطعات ساخته شده به این روش، باعث شده که به یکی از محبوب ترین ابزارها و روشهای ساخت ماکت تبدیل شود.

      

قطعات ماکت های معماری مانند ماکت ساختمان یا ماکت شهر یا ماکت سد و سایر ماکت ها عمدتا باید به صورت جداگانه طراحی و ساخته شوند. در مدلسازی هم مساله به همین منوال است. در این موارد، استفاده از این روش، کمک بزرگی در تسهیل و تسریع ساخت ماکت یا مدل می باشد. در بالا نمونه ای از این نوع ماکت سازی را می بینید.

در حال حاضر شکل پیشرفته صنعت ماکت سازی متکی به دستگاه های پیشرفته ای می باشد که امکان تولید ماکت های فلزی را نیز داشته باشد که این امکان با این تکنولوژی به راحتی در دسترس است.ماکت سازان حرفه ای می توانند با استفاده از قابلیت های فراوان این تکنولوژی، محصولات بهتر، دقیق تر و کم هزینه تری رادر زمان کوتاهتری عرضه کنند. در تصاویر بالا و پایین نمونه هایی از ماکت فلزی یک سازه صنعتی بزرگ را مشاهده میکنید.

       

شرکت شیمی کات ایران با برخورداری از پشتوانه های مطلوب در حوزه های سخت افزاری و نرم افزاری، نظیر بهره مندی از دستگاه های پیشرفته و نیز استفاده از نرم افزارهای طراحی و  تکنولوژی ماشینکاری فتواچینگ، آماده ارائه خدمات متنوع در زمینه طراحی ، ساخت و تولید انواع ماکت های فلزیدر طرح های متفاوت با تیراژهای مختلف به مشتریان خود می باشد.

        


با تابلوهای مینیاتوری هنر ایرانی را مهمان خانه های خود کنید

واژه مینیاتور (نگارگری) یعنی نقاشی اصیل ایرانی.  اصولاً به‌ هر نوع‌ پدیده‌ هنری‌ ظریف‌ (به‌ هر شیوه‌ای‌ که‌ ساخته‌ شده‌ باشد) اطلاق‌ می‌شود. این‌ هنر که‌ به‌ اعتقاد اکثر محققان‌ در ایران‌ تولد یافته‌ ‌ و هنرمندانِ ایرانی‌ تلاش‌ بی‌ شائبه‌ای‌ را صرف‌ تکمیل‌ و توسعه‌ آن‌ کرده‌اند ،از جمله‌ هنرهایی‌ است‌ که‌ قابلیت‌ به‌ تصویر در آوردن‌ تمامی‌ طبیعت‌ را در قالبی‌ کوچک‌ دارد  کوشش‌ در ایجاد و القای‌ هر چه‌ بیشتر زیبایی‌ و تفهیم‌ آن‌ صفت‌ ویژه‌ای‌ است‌ که‌ مینیاتور سازی‌ را از سایر انواع‌ نگارگری‌ ایران‌ جدا می‌کند.

 حکاکی طرحهای مینیاتوری روی فلز

همانطور که ذکر شد، ماشینکاری فتوشیمیایی قبل از آنکه یک صنعت باشد، یک هنر است و یکی از بزرگترین زمینه های کاربردی ماشینکاری فوتوشیمیایی از قدیم تا به حال، فعالیت های هنری می باشد.

تابلوهای مینیاتوری به روش های متعددی توسط هنرمندان ما تولید می شود که حکاکی آن روی فلز به علت پیچیدگی های خاص این نوع طرحها بسیار نادر و گران قیمت هستند.

ما با استفاده از تکنولوژی فتواچینگ قادر هستیم انواع طرحهای مینیاتوری را روی فلزات مختلف مانند مس، برنج، استیل یا حتی آلومینیوم حکاکی کنیم یا حتی آن را به صورت شابلون  به صورت انبوه تولید کنیم. در زیر چند نمونه از این طرحها را مشاهده می کنید.